Рефераты Джордж Вашингтон

Вернуться в Литература : зарубежная

Джордж Вашингтон
Джордж Вашингтон


Джордж Вашингтон стоїть у витоках американської національної історії. Він у значній мірі брав участь у всіх починаннях, що форсували перетворення тринадцяти колоній у союз суверенних республік і потім у першу сучасну федеральну державу. У Віргінії й у Континентальному конгресі він належав до тих, хто рішучим чином виступав проти англійської колоніальної політики. Як головнокомандуючий американськими військами організував і очолював військовий опір, що після восьми років війни привів до незалежності. Переконаний у необхідності сильного центрального уряду, брав участь у 1787 - 88 р. у розробці і прийнятті нової конституції, а на посаді президента створив основи для республіканської федеральної держави, у якому американці змогли знайти свою національну згоду.

Джордж Вашингтон народився 22 лютого 1732 року в родині, уже четверте покоління якої проживало у Віргінії. Його сходження до колоніальної еліти ніяким чином не було визначено, тому що дитинство і юність він провів у скромних умовах, одержав поверхневу шкільну освіту і втратив свого батька Августина, власника тютюнової плантації і землеміра, в одинадцятирічному віці. Його виховував зведений брат Лоуренс, після смерті якого він успадкував у 1752 році маєток Маунт Вернон під Олександрією на ріці Потомак. Внутрішня непевність, що виникла в результаті недоліку формальної освіти і культивованих манер, виявлялася в іноді надмірному прагненні до суспільного визнання і тільки поступово поступилася місцем впевненій манері триматися.

У своєму сусіді лорді Феафексе, що належав до найбільш заможних землевласників Віргінії, Вашингтон знайшов впливового наставника. Феафекс познайомив його зі стилем життя нетитулованого дворянства і підтримував перші кроки на шляху до кар'єри державного землеміра й офіцера.

Вашингтон, здавалося, був створений для кар'єри офіцера, тому що вже незвичайний ріст і фізична сила підкреслювали даний природою авторитет. У званні полковника віргінської міліції він був втягнений у 1754-55 р. на території сьогоднішнього Піттсбурга в перші бої французько-індійської війни.

Відразу ж після відходу з військової служби Вашингтон у січні 1759 року женився на Марті Дендрідж Кастіс, вдові і матері двох дітей, що мала значний стан, а також 150 рабів. Тільки тепер Вашингтон, що тим часом входив у парламент Віргінії, міг бути прилічений до плантаторської аристократії колонії. У наступний час його маєток Маунт Вірної стало одним з неофіційних центрів цього елітарного шару, що високий епос служіння загальному благу з'єднував з такими безтурботними насолодами, як полювання, стрибки, танці і гра в карти. Вашингтон, однак, інтенсивно займався сільським господарством і експериментував з новими методами оброблення землі і племінної роботи. Він розбив свої землі на кілька плантацій, замінив поступово тютюн пшеницею і прагнув до широкого саме забезпеченню. У нього не було своїх дітей, тим дбайливіше він узяв на себе роль батька у вихованні сина і дочки Марти від першого шлюбу.

На світогляд і політичну філософію Вашингтона вплинула англійська опозиційна чи аграрна література початку XVIII століття, особливо Вісконт Болінгбрук, що протиставив метушливій і розбещеній діяльності двору й уряду ідеал патріотичного короля. Не менш приваблювала Вашингтона фігура Катона молодшого, про яке він довідався завдяки п'єсі Джозефа Еддісона і якого вважав сукупністю всіх римських чеснот. Цим зразкам він намагався відповідати в суспільному й особистому житті, аж до класичного стилю мови і виконаної достоїнства жестикуляції і міміки. Самовладання, строгий контроль емоцій і дисципліноване поводження стали його видатними якостями, під якими усе менш проступала первісна спонтанність. Консервативний і розважливий по темпераменту, помірковано релігійний, без глибокого інтересу до теологічних питань, але при цьому постійно готовий до сприйняття нових ідей і думок, він з'єднував чесноти англіканського минулого з прогресивною свідомістю

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100