Рефераты Екологічна інформація в Інтернеті

Вернуться в Журналистика

Екологічна інформація в Інтернеті
Екологічна інформація в Інтернеті


Українські журналісти все частіше користуються Інтернетом. Загальна кількість користувачів українського сегменту мережі Інтернет за останні два роки збільшилась у три рази. Значно зріс і обсяг інформаційних ресурсів, доступних мережі Інтернет. Якщо на початку 1999 р. такі ресурси розміщувались на 1,4 тисячах веб-серверів, то наприкінці 2000 р. – на майже 9 тисячах. Більше ніж 320 газет і журналів розміщені в українському сегменті мережі Інтернет, до того ж деякі з них не мають друкованих аналогів. До цього ще варто додати 28 серверів, на яких розміщують інформацію політичні партії та 335 серверів із персональними сторінками політиків і бізнесменів. Потенційна аудиторія зазначених інформаційних ресурсів наприкінці 2000 р. в українському сегменті мережі Інтернет за різними оцінками становила від 320 до 370 тисяч постійних користувачів і близько 300 тисяч тих, які користуються послугами мережі Інтернет час від часу.

Звичайно, іноді знайти необхідне буває важко. Але Інтернет постійно вдосконалюється. Треба активніше використовувати пошукові системи, опанувати методику пошуку згідно із запропонованих принципів, своєрідних для деяких із них.

Будь-який перелік адрес чи навіть великий за обсягом довідник не буде повним, бо кожного дня з"являється щось нове. Добре, коли журналіст знає, де шукати та яку саме інформацію. Це потребує певного досвіду роботи. Для першої уяви про те, що саме можна знайти, завітайте на такі українські адреси.

http://www.menr.gov.ua/index.html

На офіційному веб – сайті Мінекоресурсів можна ознайомитись із станом довкілля та екологічними проблемами України. Тут також розміщено інформацію від територіальних органів Головдержекоінспекції та інспекцій Мінекоресурсів України про випадки аварійних забруднень навколишнього природного середовища. Проте під час кризових станів варто завітати насамперед на сайт Міністерства з надзвичайних ситуацій, а в разі виникнення загрози здоров"ю людей – на сайт Міністерства охорони здоров"я.

http://www.mil.gov.ua/ecol/ekolog2.htm

Тут можна пересвідчитись, що думки про довкілля з"явилися вже й у військових. На сайті вміщено інформацію про основні принципи організації та діяльності органів екологічної безпеки Збройних Сил України. Цікаво з"ясувати в майбутніх матеріалах – а як проголошене виконується?

http://www.undpsust.kiev.ua/

Проект "Програма сприяння сталому розвиткові в Україні", фінансований Агентством міжнародного розвитку США та Програмою розвитку ООН, розглядає екологічні проблеми в комплексі з іншими.

Програма працює відповідно до конкретних напрямів:

· Енергозбереження та зміна клімату

· Освіта та інформація в галузі охорони довкілля

· Міське управління в галузі охорони довкілля

· Фінансові механізми природоохоронної діяльності

· Екологічно сприятливий бізнес.

http://www.climate.org.ua/

У Києві функціонує інформаційний центр, діяльність якого спрямовано на допомогу уряду України у виконанні зобов"язань відповідно до Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату. У Центрі накопичується, аналізується та впорядковується інформація про програми та проекти міжнародної допомоги Україні, пов"язані з різними аспектами проблеми зміни клімату. Одним із напрямів діяльності Центру є підвищення інформованості громадськості та промислових кіл з цієї проблеми та визначення шляхів її вирішення в Україні.

http://nature.org.ua/kiev98/u_kiev/index.htm

Це довідковий сайт та інші цікаві сторінки про Київ і стан його довкілля. Ним Київська міська рада підтримує проект розміщення в Інтернеті Звітів міст про стан довкілля, започаткований Міжнародною Радою Місцевих Природоохоронних Ініціатив та Програмою Охорони Довкілля ООН. Наведено офіційні доповіді про стан навколишнього середовища у Києві.

http://www.greenparty.org.ua/news.html

"Зелені" вважають, що мета їх руху та інформаційного cуспільства спільна – гармонійне та ефективне використання життєвого простору

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100