Рефераты Небезпечні ситуації мирного часу і безпека населення

Вернуться в Безопасность жизнедеятельности

Небезпечні ситуації мирного часу і безпека населення
Небезпечні ситуації мирного часу і безпека населення


План

Характеристика надзвичайних ситуацій природного походження.

Надзвичайні ситуації техногеного походження та їх наслідки.

Дії населення при повенях,землетрусах, снігових заносах,ураганному вітрі.

Стихійні лиха- це явища природи,які виникають,як правило раптово,вони носять надзвичайний характер і призводять до порушень нормального життя,інколи до загибеля людей та знищення матеріальних цінностей. До них відносяться :землетруси ,повені,оповзні,урагани,снігові замети та ожеледь,масові лісові пожежі.

Кліматичні умови ,рельєф місцевості з наявністю гірських річок робить можливими досить великі повені на території Івано-Франківської обл. 133 населених пункти,яких мешкає більш як 360 тисяч чоловік,знаходяться в зоні можливого затоплення. Особливо часті повені в басейнах рік Дністер і Прут. Головна причина повені у нас – затяжні дощі,таяння снігів у горах,які створюють підйом рівня води у ріках на 3-5 м,що веде до затоплення великих територій. Під час такої повені підйом води відбувається досить повільно,що дозволяє своєчасно провести необхідні роботи для захисту матеріальних цінностей,житла,людей і тварин.Крім того на території області розміщенні два великих водосховища- Бурштинське та Рожнятівське,які у випадку руйнування їх греблі,можуть затопити декілька населених пунктів,що розміщені поблизу. В цих випадках підйом води може відбутись за короткий час,що значно ускладнить оповіщення населення в зоні можливого затоплення і проведення його евакуації.

Раптово виникають і землетруси,які являють собою підземні удари і коливання земної поверхні,що викликаються природними причинами.Землетруси,як правило,охоплюють великі території.Інтенсивність землетрусів характеризується ступенем струсівна поверхні землі і вимірюється 12бальною шкалою.Сила поштовхів у 7 балів та більше відноситься до категорії сильних,руйнівних.

Поштовхи від 10 балів та більше носять катастрофічний характер, приносять величезні руйнування та людські жертви.Карпати відносяться до сейсмоактивної зони. Епіцентр карпатських землетрусів частіше буває в гірському масиві Вранча в Румунії.Під час землетрусу силою 6 балів люди відчувають страх, на будинках відколюються шматки штукатурки, речі падають з полиць,тріскається та б’ється посуд і скло.Слід пам’ятати,що на верхніх поверхах багатоповерхових будинків землетрус відчувається сильніше,ніж на нижніх.

Велику небезпеку для населення області складають урагани,буревії ,смерчі.Вітер, швидкість якого складає

20.8 – 32.6м/с важається штормовим,більше як 32.6 м/с – ураганним .Урагана та штурмові вітри взимку можуть піднімати в повітря величезну кількість снігу і викликати снігові буревії,які призводять до утворення заметів,зупинки транспорту,порушення систем водо - ,газо_- тепло- та електро постачання та зв’язку. Влітку при високій температурі повітря іноді виникають смерчі – виходи швидкообертаючого повітря з великою швуидкістю.

Перепади тиску в середині і зовні смерча бувають дуже великими,тому смерчі мають величезну руйнівну силу – зривають дахи,руйнують будівлі,піднімають і переносять на великі відстані автомашини.

На усіх схилах,крутизна яких 20° і більше, в різні пори року можливі оповзні – зміщення мас гірських порід по схилу вниз.Оповзні можуть мати швидкість руху від декількох десятків сантиметрів на рік до десятків кілометрів на годину.Вони можуть руйнувати населені пункти, знищувати с/г угіддя, руйнувати комунікації,трубопроводи

тунелі.

У весняно-літній період,особливо в період дощів, можливі водо-кам’яні селеві потоки,які виникають в басейнах невеликих гірських річок та сухих болот .Небезпека селевих потоків не тільки в їх руйнівній силі,але і у раптовості іх виникнення.Останнє катастрофічне винесення грезєкамяного матеріалу в Карпатах відмічалося в 1969-70 роках З того часу в горах у місцях вирубки лісу, в руслах річок накопичилися велика кількість кам’яно-глиняного матеріалу,що за відповідних умов може призвести до його виносу в долини рік

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100