Рефераты Дискова операційна система (DOS)

Вернуться в Кибернетика

Дискова операційна система (DOS)
Дискова операційна система (DOS)


Операційна система DOS складається з наступних частин:

Операційна система - це програма, що завантажується при включенні комп'ютера. Вона робить діалог з користувачем, здійснює керування комп'ютером, його ресурсами (оперативною пам'яттю, місцем на дисках і т.д.), запускає інші (прикладні) програми на виконання. Операційна система забезпечує користувачу і прикладним програмам зручний спосіб спілкування (інтерфейс) із пристроями комп'ютера.

Основна причина необхідності операційної системи полягає в тому, що елементарні операції для роботи з пристроями комп'ютера і керування ресурсами комп'ютера - це операції дуже низького рівня, тому дії, що необхідні користувачу і прикладним програмам, складаються з декількох чи сотень тисяч таких елементарних операцій.

Базова система введення-висновку (BІOS), що знаходиться в постійній пам'яті (постійному запам'ятовуючому пристрої, ПЗУ) комп'ютера. Ця частина операційної системи є "убудованої" у комп'ютер. Її призначення складається у виконанні найбільш простих і універсальних послуг операційної системи, зв'язаних зі здійсненням уведення-висновку. Базова система введення-висновку містить також тест функціонування комп'ютера, що перевіряє роботу пам'яті і пристроїв комп'ютера при включенні його електроживлення. Крім того, базова система введення-висновку містить програму виклику завантажника операційної системи.

Завантажник операційної системи - це дуже коротка програма, що знаходиться в першому секторі кожної дискети з операцион ний системою DOS. Функція цієї програми полягає в считыва нии в пам'ять ще двох модулів операційної системи, що і завершують процес завантаження DOS.

Па твердому диску (вінчестері) завантажник операційної системи складається з двох частин. Це зв'язано з тим, що твердий диск може бути розбитий на кілька розділів (логічних дисків). Перша частина завантажника знаходиться в першому секторі твердого диска, вона вибирає,з якого з розділів твердого диска варто продовжити завантаж Друга часть завантажника знаходиться в першому секторі цього роздягнув вона зчитує в пам'ять модулі DOS і передає їм керування.

Дискові файли 10.SYS і MSDOS.SYS (вони можуть називатися по-іншому, наприклад ІВМВ.СОМ і ІBMDOS.COM для PC DO, URBІOS.SYS і DRDOS.SYS для DR DOS, - назви міняються в зaвисимости від версії операційної системи). Вони завантажуються в пaмять завантажником операційної системи і залишаються в пам'яті компь тера постійно. Файл І0.SYS являє собою доповнення до базoвой системи введення-висновку в ПЗУ. Файл MSDOS.SYS реалізує основні высокоуровневые послуги DOS.

Командний процесор DOS обробляє команди, що вводяться користувачем. Командний процесор знаходиться в дисковому файл! COMMAND.СОМ на диску, з якого завантажується операційна система. Деякі команди користувача, наприклад Type, Dіr чи Сміття) командний процесор виконує сам. Такі команди называютс внутрішніми. Для виконання інших (зовнішніх) команд користувача командний процесор шукає на дисках програму з відповідним ім'ям і якщо знаходить її, то завантажує в пам'ять і передає eй керування. По закінченні роботи програми командний процесор видаляє програму з пам'яті і виводить повідомлення про готовність до ви полнению команд (запрошення DOS).

Зовнішні команди DOS - це програми, що поставляються разом з операційною системою у виді окремих файлів. Ці програми виконують дії обслуговуючого характеру, наприклад форматированние дискет, перевірку дисків і т.д.

Драйвери пристроїв - це спеціальні програми, що доповнюють систему введення-висновку DOS і забезпечують обслуговування нових чи нестандартне використання наявних пристроїв. Наприклад, за допомогою драйверів можлива робота з "електронним диском" тобто частиною пам'яті комп'ютера, з яким можна працювати так само, як з диском. Драйвери завантажуються в пам'ять комп'ютера при завантаженні операційної системи, їхні імена вказуються в спеціальному файл CONFІ

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100