Рефераты Програми архіватори, антивірусні програми

Вернуться в Кибернетика

Програми архіватори, антивірусні програми
Програми архіватори, антивірусні програми


В процесі роботи на ПК перед користувачем часто виникає проблема нестача дискового простору. Доводиться або знищувати менш важливу інформацію, або записувати на CD-RW, стримери чи інші носії. Та існує ще один вихід із цього становища. Це процес так званого архівування інформації.

Архівування – це процес стискування інформації (файлів, груп файлів, каталогів, цілих дисків) з метою економії дикого простору та захисту її від несанкціонованого доступу.

Оскільки в стиснутому вигляді інформацією скористатись неможливо, що особливість використовують для її захисту від несанкціонованого доступу. Тобто, при архіву ванні вказують пароль на файл, що архівується. В результаті цього інформацією з файла можна скористатись лише розархівувавши її, а для цього потрібно ввести правильний пароль. Отже, архівування проводить дія:

Економія дискового простору;

Захисту інформації за допомогою пароля;

Зберігання резервних копій найбільш важливих інформації;

Швидкої передачі файла по комп’ютерних мережах.

Третя мета архівування виникає із важливого правила роботи на ПК, тобто із того, що необхідно створювати резервні копії найбільш важливої інформації. Адже при роботі ПК можливі різні нестандартні ситуації, які можуть призвести до втрат даних, наприклад: логічні помилки на диску, фізичні пошкодження дисків, у кластерах, де записано файл, пошкодження інформації комп’ютерним вірусом, помилкової дії користувача і т.д. Файли з інформацією, що зархівована називаються архівним, або зархівованим.

Архівні файли можуть містити собі, як окремі файли, так і групи файлів, папки (каталоги), цілі гілки дерева папок (каталогів). Існують програми, які дозволяють заархівувати цілі логічні та доізичні диски програми динамічної компресії дисків - STACK ER, DBLSPACE, DRYSPACE, SSTOR та інші.

Процес архівування чи розархівування інформацій здійснюється спеціальними програмами, що називаються архіваторами.

Архіватори бувають двох типів.

архіватори, що працюють в режимі командного рядка. Рядка з ними полягає введенні команд, що відповідає назві виконавчого файлу програми та завданні відповідних параметрів. Такі архіватори працюють в текстовому режимі ОС наприклад в режимі асежу MS-POS.

Архіватори оболонки. Програми – із зручними інтерфейсом, що полегшує виконання користувачам рації над архівами. Робота з цим архіватором полягає у виборі потрібних команд в меню, використані гарячих клавіш або маніпулятори миші. Існують архіватори – оболонки, які із зручними інтерфейсом, до ОС подібних о Windows, та і у вигляді текстового вікна.

Архіватори що працюють в режимі командного рядка поділяються на дві групи.

А) парні

Б) непарні

Парні коли одна і таж програма здійснює архівування та розархівування інформації.

Непарні – коли одна програма архівує, а інші розархівовує файли.

Архіватор АРJ, створеній в 1990 році в Нортвуді (штат Масачуcет, США) Робертом і Сюзен Дунг (пізніше АПІ Software ins). Він став в першій половині 90-х років один із найпоширеніших архіваторів у світі, завдяки дуже високим компресійним можливостям та досить високій швидкості. Новим поштовхом у розвитку даної програми ста 1998 рік, коли створено версію АRJ 2.6 (в цьому ж році створено версії 2.61 та 2.62, що підтримували довгі імена файлів та роботу ОС Windows 9Х ШТЕ. В 1999 році виходить перша повністю 82-розрядна для роботи в режимі командного рядка АКU 3.0 (не працює в 16-ти розрядній VS-DOS).

Програма RAR розроблений в 1993 р. Євгенієм Розшталом (Челябінськ Росія). Цей архіватор виділявся дуже високим ступенем стискування та великою швидкістю роботи і, тому, відразу набув широкого поширення. Архіватор RAR – це незвичайно потужній архіватор. Що використовує оригінальний високоефективний алгоритм стискування інформації, підтримуючи при цьому багато різних форматів, серед яких ARV, CAB, LZH, TAR, ZIP, GZ, ACE, UUE, JAR

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100