Рефераты Автоматизація у деревообробці

Вернуться в Технология

Автоматизація у деревообробці
Автоматизація у деревообробці


Зміст

Загальна.

Вступ.

Опис і технічна характеристика технологічного процесу.

Вибір і обґрунтування видів прийняття методів контролю і регулювання основних параметрів.

Вибір і обґрунтування вибору контрольно-вимірювальних приладів, регуляторів і апаратури управління.

Розрахунково-технічна частина.

Опис об’єкту автоматизації.

Розрахунок автоматизуючих пристроїв.

3. Висновок.


І. Загальна частина

1.1. Вступ

Автоматизація вважається головним, найбільш перспективним напрямком у розвитку промислового виробництва. Завдяки звільненню людини від особистої участі у виробничих процесах, а також високої концентрації основних операцій істотно поліпшуються умови праці й економічні показники виробництва.

Автоматизація промислових виробництв неоднакова. Вона дає найбільший ефект у виробництвах з масовим випуском продукції і порівняно трудомісткими технологічними процесами.

Автоматизація виробничих процесів зв'язана з упровадженням ряду автоматичних пристроїв. У масовому виробництві ці пристрої спеціалізовані. У серійному виробництві приходиться користатися універсальними автоматичними пристроями, що вимагають переналагодження , що викликає велику витрату непродуктивного часу. Тому в останні роки велика увага приділяється «гнучкості» автоматичного устаткування, що досягається шляхом широкого використання принципів агрегатування і програмного керування, що спричиняє поступове ускладнення конструкцій.

Ускладнення устаткування, особливо в умовах високої концентрації операцій, висуває проблему його надійності, що у деревообробці ще не вирішена. Для її рішення вимагаються широко поставлені теоретичні, експериментальні і виробничі дослідження.

Не менше значення для успішного розвитку автоматизації має вишукування і впровадження нових матеріалів і нових конструкцій виробів, а також прогресивних технологічних процесів.

Можливості сучасної автоматизації настільки зросли, що для найбільш ефективного їхнього використання потрібно організаційна перебудова виробництва.

Таким чином, успішний розвиток автоматизації забезпечується спільною роботою конструкторів, технологів, проектувальників і організаторів виробництва..

Автоматизація в деревообробному виробництві поширена ще недостатньо. У значній мірі це порозумівається непідготовленістю до автоматизації переважної частини процесів цього виробництва.

Планами розвитку народного господарства Радянського Союзу незмінно передбачається все зростаюче збільшення випуску виробів деревообробної промисловості. Значно збільшується випуск меблів, будівельних деталей, тари, фанери, плит, сірників, музичних інструментів і т.п.

Збільшення обсягів деревообробного виробництва ґрунтується на широкому впровадженні комплексної механізації


1.2. Опис і технічна характеристика технологічного процесу.

У даний час вважають, що всі операції по переміщуванню повинні бути механізовані, а в ряді випадків автоматизовані. Рішення цього питання в загальному вигляді досягається оснащенням робочої машини спеціальним завантажувальним пристроєм (живильником), розвантажувальним (укладальником) і при необхідності переміщувачами (мал. 1.1). Принцип дії, схема, компонування і конструкція цих пристроїв можуть бути різноманітними, тому що на них впливають конфігурація і розміри оброблюваних деталей, тип машини, схема організації робочого місця, вид приводу і т.д.

У залежності від тривалості дії без утручання людини завантажувально-розвантажувальні пристрої розділяються на пристрої короткочасної і довгострокової дії.

Пристрої короткочасної дії призначені для автоматичної зарядки устаткування заготівлями чи укладання оброблених деталей від декількох секунд до 1—2 хв, в залежності від продуктивності устаткування. Такі пристрої часто називають напівавтоматичними

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100