Рефераты Проблеми і перспективи розвитку вітрових електростанцій

Вернуться в Технология

Проблеми і перспективи розвитку вітрових електростанцій
Проблеми і перспективи розвитку вітрових електростанцій


Зміст:

Енергія вітру

Вітроенергетика в світі

Фундаментальні знання в області вітроенергетики

Мінуси вітроенергетики

Вітрові електростанції з погляду екології.

Література


Енергія вітру

Енергія вітру — це видозмінена енергія сонячного випромінювання, і поки світить Сонце, будуть дути і вітри. Таким чином, вітер — це теж поновлюване джерело енергії.

Люди використовують енергію вітру з незапам'ятних часів — досить згадати вітрильний флот, що був вже в древніх фіникян і інших народів, що жили одночасно з ними, і вітряні млини. У принципі, перетворити енергію вітру в електричний струм, здавалося б, неважко — для цього досить замінити мірошницький жернов електрогенератором. Вітри дують скрізь, можуть дути і влітку, і узимку, і вдень, і вночі — у цьому їхні істотні переваги перед самим сонячним випромінюванням. Тому цілком зрозумілим є численні спроби "запрягти вітер" і змусити його виробляти електричний струм.

Перша в Радянському Союзі вітрова електростанція потужністю 8 квт була споруджена в 1929-1930 р. під Курськом по проекту інженерів А.Г.Уфімцева і В.П.Ветчинкіна. Через рік у Криму була побудована більш велика ВЕС потужністю 100 квт, що була на той час самою великою ВЕС у світі. Вона успішно проробила до 1942 р., але у час війни була зруйнована. У даний час в країнах СНД випуска.ьбся серійні вітроагрегати потужністю 4 і 30 квт і готуються до випуску більш могутні установки 100 і навіть 1000 квт. Робляться перші кроки по шляху переходу від одиничних автономних ВЕС до систем зв'язаних у єдину мережу багатьох вітроагрегатів великої потужності. Перша така система повинна бути споруджена біля селища Дубки в Дагестані.

Значні успіхи в створенні ВЕС були досягнуті за кордоном. У багатьох країнах Західної Європи побудовано досить багато установок по 100-200 квт. У Франції, Данії й у деяких інших країнах були введені в лад ВЕС з номінальними потужностями понад 1 МВт (табл. 1).

Таблиця 1. Найбільш великі вітроенергетичні установки

Країна

Назва установки

Діаметр робочого колеса, м

Потужність, МВт

США

WTS-4

78

4

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100