Рефераты Різнокольорові вірші. А.М’ястківський Веселочка. Е. Горева Кольоровий віршик. Т.Коломієць Подарунок

Вернуться в Педагогика

Різнокольорові вірші. А.М’ястківський Веселочка. Е. Горева Кольоровий віршик. Т.Коломієць Подарунок
Різнокольорові вірші. А.М’ястківський Веселочка. Е. Горева Кольоровий віршик. Т.Коломієць Подарунок


ТЕМА. Різнокольорові вірші. А.М’ястківський "Веселочка".

Е. Горева “Кольоровий віршик”. Т.Коломієць "Подарунок".

МЕТА. Навчити учнів правильно і виразно читати вірші, обґрунто­вувати свої міркування; розвивати допитливість, інтерес до навколишнього світу, мови; виховувати любов до приро­ди.

ОБЛАДНАННЯ. Сигнальні картки кольорів, таблиці, малюнки, ТЗН.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку.

- Добрий день! - кажу, діти, я вам. Доброго здоров’я бажаю гостям, запрошуючи всіх вас на урок читання. Звати мене Галина Дмитрівна.

Сядьте в зручне положення і підніміть руку так, як для відповіді. А тоді повернемо долоні до мене і постараємось відчути дотик тепла наших рук і сердець. Я дуже хочу, щоб все найкраще, що йде відомого серця передалось і вам і ми порозумілися на цьому уроці і в нас залишились приємні враження. Щиро дякую!

ІІ. Актуалізація опорних знань.

- Діти, давайте поміркуємо, для чого ми вчимося читати?

- Який розділ ви нещодавно почали вивчати? /"Вірші укра­їнських поетів"/

- Яку красу відображено у віршах? /Красу природи/.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- На сьогоднішньому уроці ми продовжимо знайомитися з кольоровими віршами. І якщо ми будемо гарно працювати, то в кінці уроку ви зможете:

- гарно читати вірші;

- вміти їх аналізувати;

- бачити красу природи.

ІV. Сприйняття та осмислення нового матеріалу.

- Світ довкола нас, і наша мова багата на барви!

- Які кольори ви знаєте? Скільки їх є? /Мільйон і більше/.

- Кожний художник повинен знати і розрізняти кольори. Ви сьогодні також будете художниками, але особливими, тому, що будете малю­вати картини своєю уявою, фантазією, словами.

1. Читання деформованих слів.

- Діти, коли я йшла до вас на урок, то хотіла зробити його дуже гарним і цікавим. Але по дорозі мене зустрів весняний вітерець і всі слова, які я несла до вас, він порозкидав. То ж допоможіть мені прочитати слова, які означають назви кольорів.

чевройни йнтиблаки

жеоравийн нйіси

тийжов тофіовийле

зеенйил

/Діти читають слова. Поряд з прочитаним словом прикріплюється відповідна смужка кольорового паперу/.

2. Відгадування загадки.

То хто знайомим дітям всім,

Та ніхто не йде по ній.

має міст аж 7 шарів із веселих кольорів.

Сонце сяє - міст палає,

Зайде сонце - він зникає,

Що за диво - хто вгадає ? /Веселка/.

Складання сенкану.

1. Веселка.

2. Барвиста, кольорова.

3. Засвітилась, виблискує, виграє.

4. Одне з див світу.

5. Райдуга.

Почнемо із семиколірного вірша А. М’ястківського "Веселочка".

4. Опрацювання вірша А.М’ястківського "Веселочка"

а) виразне читання вірша вчителем.

Послухайте вірш і скажіть, які кольори веселки згадав автор.

(Жовтий, блакитний, синій).

б) словникова робота.

- Діти, доберіть синонім до слова “блакитний”.

в) повторне читання вірша учнями мовчки.

- Як ви розумієте вислів: " упаду між дубів..." ?

г) читання "луною".

д) вибіркове читання.

- Прочитайте, якими барвами веселочка прикрасила жито, траву, небо, воду.

- Де подінеться веселочка?

- З яким настроєм потрібно читати цей вірш ?

- А зараз я читатиму перший рядочок вірша, ви - другий, я -третій, ви - четвертий і т.д.

про які кольори веселки у вірші не згадано? /червоний, оранжевий, фіолетовий/.

6. Опрацювання вірша Е.Горевої "Кольоровий віршик".

- Наш ротик став слухняним, і ми продовжуємо урок читання.

- Прочитайте мовчки "Кольоровий віршик" Е.Горевої і подумай­те, які фарби треба взяти, щоб намалювати картину за цим віршем? /Жовту, синю, голубу, зелену, червону/

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100