Рефераты Найвідоміші архітектори України та їх творіння

Вернуться в Архитектура

Найвідоміші архітектори України та їх творіння
Найвідоміші архітектори України та їх творіння


Українська земля славить своїми визначними людьми. Окрім історичних персон, митців, літераторів, політиків є і були в Україні визначні представники архітектурної справи. Можна окремо по кожному з них писати реферат чи дослідницьку роботу. Але в цій роботі ціль інша – ознайомити з усіма найвідомішими і найславетнішими архітекторами України. Також пропонуємо одразу й перелік їх найвизначніших споруд.

АБТ Карл Карлович (1875 - ?) - архітектор. Закінчив Петербурзький Інститут цивільних інженерів і отримав відповідне звання. Працював в Одесі з 1906 р. на посаді помічником міського інженера, завідував ремонтними роботами.

Добудував споруду цирку Санценбахера на вул. Коблевській № 25 (1899 р., співавтор Л. Влодек, первісно 1894 р. інж. А. Гельфанд, архіт. А. Шейнс).
Ймовірно, автор низки пивоварних заводів - на Пролетарському бульварі № 10, Дальніх Млинах і вул. Дальницькій № 50 (поч. XX ст.), виконаних з поєднанням принципів так званого цегляного стилю і зрілого модерну.
За власними проектами збудував:

Житловий будинок на вул. Кузнецькій № 14 (1906 р.),
Трансформаторну підстанцію електричного трамваю на розі провулка Різдвяного /тепер Сєченова і вул. Херсонської /тепер Пастера (1910 р.).

АВГУСТИНОВИЧ Віктор Домініканович - інженер. Працював на Півдні України в 60 - 70-і роки XIX ст., служив у Корпусі інженерів шляхів сполучення та Управлінні головного інженера Новоросійських комерційних портів. Займався реконструкцією Одеського та іншого чорноморських портів.
Приймав участь у громадському житті, був ініціатором створення і в подальшому заступником голови Одеського відділення Російського Технічного товариства.

АВДЄЄВ Олексій Олександрович (12.03.1819 - 18.03.1885) - архітектор, науковець. Народився в Тульській губернії. Спеціальної освіти не отримав, закінчив Московський дворянський інститут. З 1844 р. навчався у московського архітектора М. Биковського, 1847 р. витримав екзамен при Департаменті проектів, 1851 р. побудував обсерваторію Московського. університету. У 1852 - 1853 рр. вивчав архітектуру у Римі. З 1853 р. працював в Криму. За свої праці на Півдні України 1871 р. отримав від Петербурзької Академії мистецтв звання академіка архітектури.

За проектами А. споруджено:
Миколаївський храм-мавзолей (1857 - 1870 рр.),
Каплиця над могилою кн. М. Горчакова (1863 р.),
Огорожа з двома брамами (1870 р.), - всі на Братському кладовищі захисників Севастополя 1854 - 1855 років.
Каплиця на Інкерманських висотах поблизу храму (1860 р.),
Володимирський собор у Севастополі (закладено 1854 р. за проектом К. Тона, початий 1864 р. за проектом А. і закінчений 1888 р.),
Покровська церква в Лівадії (1885 р.),
Надгробок на могилі капітана О. Казарського в Миколаєві.
Твори А. відзначаються майстернею стилізацією форм середньовічної архітектури Візантії і країн Кавказу, використанням прийомів Стародавнього Єгипту і класичного зодчества.
Активно займався археологічними дослідженнями в Криму, надрукував низку статей і книжку "Церква Іоанна Предтечі в Керчі" (1857 р.).

АВДЄЄВ Павло Михайлович (1849 - ?) - архітектор. Закінчив Будівельне училище в Петербурзі (1870 - 1876 рр.) і отримав звання цивільного інженера з чином XII класу. Працював у Катеринославі інженером і архітектором будівельного відділу губернського правління.
Займався приватною практикою, приймав участь у спорудженні різних будівель громадського призначення.

АВІН Ю. - архітектор. Працював у Львові на початку XX ст. у стильових формах модерну та модернізованих історичних стилях.
Спорудив наступні будівлі:
Кам'яниця на вул. Сикстуській /тепер П. Дорошенка № 14 (1911 р., ск. З. Курчинський),
Конторська споруда на вул. М. Конопницької № 3 (поч. XX ст.),
Готель "Splendid" на вул. Різницькій /тепер І. Наливайка № 6 (1912 р.),
Житловий будинок на вул. Словацького № 2 (поч

10 
Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100