Рефераты Бізнес в Internet. Правові аспекти

Вернуться в Кибернетика

Бізнес в Internet. Правові аспекти
Бізнес в Internet. Правові аспекти


Останні роки показують, що з кожним роком Internet все більше проникає у життя людей. Незабаром Internet знайде своє місце в усіх сферах сучасного бізнесу, в якому працюють такі бізнес-моделі, які у реальному житті й уявити собі неможливо. Вже зараз відчувається, що Internet стає атрибутом ділового життя кожного, хто прагне процвітати і поліпшити економічну ситуацію в країні.

Взагалі Internet як нова територія для ведення бізнесу надає широкі можливості відображення реальної економіки держави у віртуальному всесвіті. Бурхливий розвиток E-commerce (електронної комерції) відкриває нові перспективи для ведення бізнесу. Не виключено, що саме Internet - комерція стане тим каталізатором, що призведе до створення абсолютно нових моделей ринкових відносин, абсолютно нових об'єднань партнерів і в підсумку - абсолютно нової економіки.

Бізнес у Internet неможливий без нормального функціонування економіки, без самого Internet. Саме цим пояснюється той факт, що в США все це розвивається стрімкими темпами, причому до цього бізнесменів закликає сам президент цієї країни, за що обіцяє їм податкові пільги та інші послаблення.

Дослідження, яке проведено Університетом штату Техас, що фінансується компанією Cisco Systems, встановило, що торік американські компанії одержали від онлайнового продажу товарів і послуг понад $301 млрд. Цей розмір був знайдений аналітиками на основі опитування приблизно 3000 компаній, що діють у Internet. Обсяг продажів через посередників, таких як біржові маклери й онлайнові турагенства, у 1998 році склав $58 млрд.

Інвестиції американських компаній у Internet також вражають: відповідно до даних того ж дослідження, на програмне забезпечення, консалтингові послуги і навчання прийомам Internet - обслуговування ними було витрачено $56 млрд., а на комп'ютери і програмне забезпечення для самих нижніх рівнів глобальної комп'ютерної мережі - ще $115 млрд. Якщо брати до порівняльної характеристики з оборотами в таких головних секторах американської економіки, як автомобілебудування та зв'язок.

Найбільше важливий висновок цього дослідження - мережа наздогнала інші сектори економіки Сполучених Штатів Америки, що дало підстави спеціалістам заговорити про Internet - економіку.

Тисячі компаній у Європі щотижня виходять на віртуальний ринок із пропозицією своїх товарів і послуг. Ними рухає прагнення одержати ринки збуту продукції, встановити зв'язок з новими групами клієнтів - із середніх і значних підприємницьких прошарків - і глобальна мережа Internet надає їм таку можливість.

Електронний бізнес поки відстає по обсягу угод що найменше в 2-3 рази від звичайних для західного ринку угод за телефонною домовленістю та торгівлею по каталогу. Проте є надія, що через деякий час увесь (або майже увесь) світовий бізнес перейде у віртуальний всесвіт.

На Україні і в Росії поступово постає актуалізація проблеми електронної комерції (E-commerce), безпосередньо такими засобами, як:

1. Проведення виставок, тематичних конференцій;
2. Публікацій тематичних статей в ЗМІ (газетах, часописах, журналах і т. п.);
3. Реклама Internet на телебаченні т. п.

Звичайно, електронний бізнес викликає багато суперечок навіть на Заході. Чому Web-портали продаються за мільярди, хоча майна в них не більш ніж на мільйон?

Починаючи з 1995 року, багато підприємців у США вклали $3,8 млрд., у портали, це приблизно 350 компаній, що займаються електронним бізнесом . І з кожним роком обсяги інвестицій зростають не менше чим на 50%. При цьому інвестори не заспокоюються і пильно вивчають навряд чи не кожну галузь економіки США - від горілчаної до сталеливарної - на предмет пошуку нових сфер додатка електронного бізнесу.

Вибуховий зріст кількості користувачів Internet у першу чергу за кордоном, а також на території колишнього СРСР відчинили нові можливості для ведення спільного бізнесу в Internet

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100