Рефераты Виробництво паперу

Вернуться в Технология

Виробництво паперу
Виробництво паперу


Винахід папера

Винахідником папера традиційно вважається китаєць Цай Лунь. Роком же винаходу вважається 105 р. н.е., Однак у 1931 році шведський археолог Фольке Бергман знайшов біля мертвого міста Харахота клаптик папера, що відноситься приблизно до 94-95 р. н.е. (до цього періоду відносилися тексти на дерев'яних табличках, знайдені там же). Виходить, папір була відома раніше.

Процес виготовлення папера

Папір роблять з рослинного волокна- текстильного чи деревного, одержуваного шляхом хімічної обробки деревини. З текстильних волокон, більш міцних, виходить папір кращої якості. У папір також можуть додавати деревну масу, отриману механічним стиранням деревини. У газетному папері частка деревної маси складає більш 85%, у папері для глибокого друку - 0%.Волокно змішується з водою, утворити паперову масу, що наноситься на що рухається сетчатою стрічку. Для прискорення сушіння використовуються спеціальні насоси. Далі за допомогою різних валиків на папір наносяться водяні знаки, він остаточно висушується і каландрируется (їй додають гладкість).

Паперу можуть додати і додаткове мінеральне покриття. Виходить крейдований папір, на якій друкують багатобарвні видання: журнали, художні альбоми. Крейдований папір буває двох видів: глянсової і матовий. Перша має високі показники білизни і глянцю, що утрудняють читання тексту через відблиски. Тому на ній краще друкувати акциденцію, а для журнальної продукції переважніше вибрати матовий папір. Однак багато видавців заощаджують на очах читачів, здобуваючи більш дешевий глянсовий папір. У таких випадках рекомендується поміщати текст на кольоровому пастельному тлі, що зменшує у відблисків.

Папір для різних видів печатки

Для високого друку застосовується типографський папір (ДСТ 9095). Типографський папір №1 випускається машинної гладкості (для чисто текстових книг), каландрированная (для видань, що містять штрихові і напівтонові ілюстрації з линиатурой до 34 лин./см) і висококаландрированная (напівтонові ілюстрації з линиатурой до 40-44 лин./см).

Офсетний папір №1 застосовується для видань тривалого терміну служби, №2 - середнього. На офсетному папері №1 поліпшеної якості можуть друкуватися багатобарвні видання. Офсетний папір №2 має жовтуватий відтінок.

Папір для глибокого друку випускається тільки висококаландрированной і з підвищеним змістом наполнителя, з 100% целюлози. Це зв'язано з особливостями глибокого друку (низковязкие фарби, заглиблені друкуючі елементи), що вимагають високої вбираючої здатності.


Дизайнерські папери

У даній таблиці представлені деякі, найбільш цікаві на мій погляд, види дизайнерських паперів від відомих європейських виробників. Ці папери призначені, в основному, для виконання стильної фірмової продукції: візитних карток, бланків, папок.

Фірма-виробник

Назва серії

Опис

Arjo Wiggins (Франція)

Conqueror

Тонированние; "верже"; водяні знаки; 100, 220, 300 г/м; A4, 70x100 див.

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100