Рефераты Опорядження паркетних підлог

Вернуться в Технология

Опорядження паркетних підлог
Опорядження паркетних підлог


ЗМІСТ

1. Вступ

2. Технологічна частина.

2.1. Призначення і види опорядження.

2.2. Властивості деревини, що враховуються при опорядженні.

2.3.Адгезія лакофарбових плівок з деревиною.

2.4. Циклювання паркетних підлог.

2.5. Шліфування паркетних підлог.

2.6. Нанесення паркету мастиками.

2.7. Нанесення лаків.

2.8.Особливості опорядження художньо-декоративних підлог.

3. Заходи по охороні праці.

Використана література.


ОПОРЯДЖЕННЯ ПАРКЕТНИХ ПІДЛОГ

ВСТУП

З кожним роком в нашій країні збільшується кількість житлових будинків та будівель культурно-побутового призначення. Для їх будівництва потрібні кваліфіковані працівники, яких готують професійно-технічні училища. В завершальному етапі будівництва важливу роль відіграє якісне опорядження паркетної підлоги. Паркетне покриття створює в приміщенні комфорт, така підлога довговічна та зручна в експлуатації.


2. ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА.

2.1. Призначення і види опорядження.

Під опорядженням розуміють всі види оброки поверхні, направлені на поліпшення зовнішнього виду і захист підлоги з паркету від дії оточуючого середовища і експлуатаційних навантажень. Кінцева система – надати поверхні підлоги блиск і вберегти коритця від передчасного зносу. Для підлоги з паркету використовують прозорий лак, який відповідає естетичним та експлуатаційним нормам. В процесі експлуатації підлогу покривають спеціальною настилкою. На якість декоративно-закисного шару вкриває цілий ряд факторів, властивість деревини, її взаємодія з лакофарбовими матеріалами, адгезія лакофарбових плівок з деревиною, підготовка поверхні підлоги.

2.2. Властивості деревини що враховуються при опорядженні.

Деревина завжди має вологу, кількість якої вимірюється під впливом зміни вологості і температури оточуючого середовища. В результаті деревина набухає або усихається. До складу лакофарбового матеріалу вводять пластифікатори котрі надають еластичність шару і припиняють руйнівну дію вологи. Деревина має капілярно-пористу будову. Пори сприяють проникненню лакофарбових матеріалів в глибину деревини, це сприяє більшу витрату опоряджувальних матеріалів. Деревина різноманітна по хімічному складу і утримує целюлозу, гемічещопозу, олії, природні смоли, дубильні речовини. Це може призвести до різноманітності паркетного коритця після нанесення на нього лаку, сповільнює процес сушки і появі дефектів плівки у поліефірних лаків. Твердість деревини також впливає на взаємодію з лаком.

2.3. Адгезія лакофарбових плівок з деревиною.

Міцність щеплення лакофарбової плівки з поверхнею деревини паркетного покриття – адгезія, або присипання лаку до деревини, - залежить від капілярно-пористої будови, товщини лакофарбової плівки складу опоряджувальних матеріалів, а також від сил когезії – внутрішнього щеплення опоряджувального шару.

Капілярно-пориста будова деревини збільшує дійсну поверхню контакту деревини і плівкоутворююча, збільшу міцність щеплення плівки з деревиною при проникненні лакофарбового матеріалу в капіляри. Планки паркету виготовляють з деревини твердих порід, розпилювання деревини планок радіальна, а кут нахилу річних арів до лицевої сторони планки – це менше 45о. Тому проникнення лакофарбового матеріалу буде проходити тільки в щільному поверхневому шарі.

2.4. Циклювання паркетних підлог.

Поверхня паркетної підлоги повинна бути рівною, гладкою, чистою. Для виконання цих робіт паркет циклюють і шліфують. Циклювання ліквідовує окремі нерівності, перепади між планками. Цю роботу виконують вручну. Для циклювання використовують стальні цикли з короткою і довгою ручках. Паркетник, стоячи на колінах, міцно тримає циклю двома руками знімає стружку рухами циклі на себе. Паркет циклюють поздовж волокон, злегка зволоживши підлогу перед роботою

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100