Рефераты Дослідження протоколів ТСР-ІР

Вернуться в Кибернетика

Дослідження протоколів ТСР-ІР
Дослідження протоколів ТСР-ІР


Вступ

Сьогодні ізольований комп'ютер має дуже обмежену функціональність. Справа навіть не в тім, що користувачі позбавлені можливості доступу до великих інформаційних ресурсів, розташованим на вилучених системах. Ізольована система не має необхідної в даний час гнучкості і масштабируемости. Можливість обміну даними між розосередженими системами відкрила нові обрії для побудови розподілених ресурсів, їхнього адміністрування і наповнення, починаючи від розподіленого збереження інформації ( мережні файлові системи, файлові архіви, інформаційні системи з вилученим доступом ), і закінчуючи мережним обчислювальним середовищем . UNІ - одна з перших операційних систем, що забезпечила можливість роботи в мережі. І в цьому одна з причин її успіху і долгожительства.

Протоколи TCP/ІP були розроблені, а потім пройшли довгий шлях удосконалень для забезпечення вимог феномена ХХ століття - глобальної мережі Іnternet. Протоколи TCP/ІP використовуються практично в будь-якім комунікаційному середовищі, від локальних мереж на базі технології Іnternet, до надшвидкісних мереж АТМ, від телефонних каналів крапка - крапка до трансатлантичних ліній зв'язку з пропускною здатністю в сотні мегабит у секунду. У назві сімейства присутні імена двох протоколів - TCP і ІP. У 1969 році Агентство Досліджень DAPRA Міністерства Оборони США початок фінансування проекту по створенню експериментальної мережі комутації пакетів .Ця мережа, названа APRANET, була побудована для забезпечення надійного зв'язку між комп'ютерним устаткуванням різних виробників. В міру розвитку мережі були розроблені комунікаційні протоколи - набір правил і форматів даних, необхідних для встановлення зв'язку і передачі даних. Так з'явилося сімейство протоколів TCP/ІP. У 1983 році TCP/ІP був стандартизований ( MІ STD ) , у тім же час агентство DAPRA початок фінансування проекту Каліфорнійського університету в Беркли по підтримці TCP/ІP в операційній системі UNІ.

TCP/ІP - це установка протоколів, використовуваних для зв'язку комп'ютерних мереж і маршрутизації руху інформації між великою кількістю різних комп'ютерів. "TCP" означає "Протокол контролю передачі", а "ІP" означає "Протокол межсетевого взаємодії". Протоколи стандартизовані описаними припустимими форматами, обробкою помилок, передачею повідомлень і стандартами зв'язку. Комп'ютерні системи, що підкоряються протоколам зв'язку, таким як TCP/ІP, можуть використовувати загальну мову. Це дозволяє їм передавати повідомлення безпомилково до потрібних одержувачів, не дивлячись на великі розходження в аппаратере і програмному забезпеченні різних машин. Багато великих мереж були виконані з цими протоколами, включаючи DARPA мережа. Різноманітні університети, установи і комп'ютерні фірми зв'язані в глобальну мережу, яка випливає протоколам TCP/ІP. Тисячі індивідуальних машин приєднані до глобальної мережі. Будь-яка машина глобальної мережі може взаємодіяти з будь-який іншої (термін "глобальна мережа" звичайно використовується для назви дествия об'єднання двох чи більш локальних мереж. У результаті виходить мережа з мереж "іnternet"). Машини в глобальній мережі називаються "hosts"(головні ЕОМ) чи "nodes"(вузлові ЕОМ). TCP/ІP забезпечує базу для багатьох корисних засобів, включаючи електронну пошту, передачу файлів і дистанційну реєстрацію. Електронна пошта призначена для передачі коротких текстових файлів. Прикладні програми для передачі файлів можуть передавати дуже великі файли, що містять програми і дані. Вони також можуть виконувати контрольні перевірки правильності передачі даних. Дистанційна реєстрація дозволяє користувачам одного комп'ютера зареєструватися на вилученій машині і продовжувати інтерактивний сеанс зв'язку з цією машиною.

Протокол межсетевого взаємодії (ІP). ІP визначає незв'язану пакетну доставку

10 11 12 13 
Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100