Рефераты Грудне вигодовування

Вернуться в Медицина

Грудне вигодовування
Грудне вигодовування


Грудне молоко – ідеальна їжа для новонародженого – натуральна, стерильна, тепла. Ця їжа:

- легко засвоюється і повноцінно використовується організмом дитини;

- захищає малюка від різних інфекцій, алергій, сприяє формуванню власної системи імунітету;

забезпечує ріст і розвиток немовляти ;

забезпечує вам емоційний контакт із молоком;

сприяє інтелектуальному та пізнавальному розвитку;

допомагає запобігти неплановій вагітності після пологів;

захищає ваше здоров’я – сприяє нормальному перебігу після пологового періоду, здійснює профілактику виникнення мастопатії, пухлин, молочних залоз, матки та яєчників;

значно дешевше ніж штучні суміші.

Перше прикладання малюка до грудей потрібно проводити в пологовому залі перші 30 хв. після народження. Спочатку дитина голенькою вкладається на живіт мами.

Після первинної обробки пуповини дитя повертають до матері і кладуть на верхню частину живота.

Новонародженого мати підтримує рукою. Через 20-60 хв. після пологів більшість новонароджених спроможні знайти і захопити сосок без допомоги.

А якщо раннє прикладання з якихось причин не відбулося і перше годування відклалося на деякий час

Лактація у цьому випадку також може бути успішною і тривалою. Треба регулярно зціджувати молозиво. Навіть якщо після пологів молочні залози порожні, потрібно помасажувати сосок і ареолу, а потім обережно зцідити краплі молозива, повторюючи цю процедуру регулярно. Кількість молока обов’язково збільшиться і буде достатньою для годування дитини. Найкраще коли ви з малюком разом.

Часте, активне годування дитини за її вимогою можливо здійснити лише тоді, коли вона відразу після пологу знаходиться поруч з вами в одній палаті. При такому режимі ви матимете можливість годувати свою дитину виключно грудним молозивом і молоком, не використовуючи догодовування сумішами або допоюванням водою чи глюкозою. Це є важливим і для здоров’я дитини, і для становлення лактації в матері. чистота прикладання дитини до грудей у таких випадках може досягти 10-12 разів на добу. В міру збільшення кількості молока, частота годування зменшуватиметься до 7-9 разів. Особливо важливі в підтримці лактації нічні прикладання до грудей. Тривалість годування повинна не обмежуватися, але в середньому становить 20-30 хв. Кожна мама в праві вимагати щоб її дитину не догодовували з пляшечки.

Спільне перебування матері і дитини сприяє зменшенню можливості розвитку інфекції у дитини і матері, а також загрубіння молочних залоз, застій молока, закупорювання молочних проток і запалення грудних залоз (мастит). Деякі жінки хочуть відпочити після родів. Але ж, любі мами цілих дев’ять місяців чекали ваше маля, воно було частинкою вас і після народження потребує тісного зв’язку з вами. Тільки ви можете подарувати дитині любов і ніжність, тепло і турботу, єдину найкращу їжу – грудне молоко, та захистити її від інфекції. Тому треба набратися сил і терпіння. І це повернеться до вас здоров’ям і щастям вашої дитини.

За декілька днів перебування із дитиною у відділенні ви навчитеся навичками догляду за нею і після виписки додому вам значно легше буде долати труднощі.

Тільки при добре підготовленому, уважному медичному персоналі реалізуються всі переваги режиму спільного перебування матері та дитини.

Щоб годування було приємним і легким треба займати зручне положення, ви маєте бути розслабленою і добре бачити обличчя дитини. Дитина теж повинна бачити ваше обличчя, особливо очі. Найкраще годувати оголену дитину. Годування грудьми вимагає певних гігієнічних заходів. Щоденно приймати душ, міняти білизну. Особливо важливо ретельно мити руки з милом перед кожним годуванням. Миття грудей часте не потрібне, пересушування сосків та утворення тріщин.

Пам’ятайте, що тривале годування – материнським молоком одна з найголовніших умов, яка забезпечує розвиток і здоров’я малюка не тільки протягом першого року, але й наступні періоди життя

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100