Рефераты Ірак

Вернуться в География

Ірак
Ірак


Географічне положення та природні умови Іраку

Держава в Південно-Західній Азії. На півночі граничить з Туреччиною, на сході - з Іраном, на півдні - із Саудівською Аравією і Кувейтом, на заході - з Йорданією і Сирією. На півдні країна омивається Перською затокою. Площа Іраку 434924 км2. Північний регіон Іраку- Аль-Джазра - займає Вірменське нагір'я, висота якого досягає 2135 м у районі турецької границі. На північному сході в Іранському нагір'ї розташована найвища крапка Ірану, гора Хад-жі-Ібрахім (3600 м). Далі на південь лежить велика рівнина долини рік Тигр і Євфрат. На крайньому півдні Іраку знаходиться заболочена рівнина, а на захід від Євфрату долина переходить у Сірійську пустелю. Крім двох головних рік країни - Тигр і Євфрат, досить великі припливи Тигру: Великий Заб, Малий Заб і Діяла.

Населення країни (по оцінці на 1998 рік) складає близько 21722300 чоловік, середня щільність населення близько 50 чоловік на км2. Етнічні групи, турки, євреї. Мова: арабський (державний), курдський. Віросповідання: мусульмани - 95% (шиїти- 60%, суннити- 35%), християни- 3%, іудеї. Столиця - Багдад. Найбільші міста: Багдад (4478000 чоловік), Мосул (748000 чоловік). Державний устрій - республіка. Колишній глава держави - президент Саддам Хусейн Ат-Такрити (у влади з 16 липня 1979 року, знову був обраний у 1995 році, після війни – заарештований у звинуваченні тиранства та сприяння розвитку тероризму в світі). Грошова одиниця - іракський динар. Середня тривалість життя (на 1998 рік): 65 років - чоловіка, 68 років - жінки. Рівень народжуваності (на 1000 чоловік) - 38,6. Рівень смертності (на 1000 чоловік) - 6,6.

Ірак має дуже багату історію. На території сучасного Іраку процвітали найвідоміші держави стародавності: Шумерське царство, що виникло біля IV тисячоріччя до н.е.; із Ш тисячоріччя до середини I тисячоріччя до н.е. територія знаходилася під владою Вавілонського й Ассірійського царств. З 539 по 331 рік до н.е. Ірак входив до складу Перського царства, а після протягом 200 років був частиною імперії Олександра Великого. Протягом довгого часу на території країни правили перські династії, і в VII столітті н.е. у країну прийшли араби. З 750 по 1258 рік Багдад був столицею каліфів Абассі-дов. У 1258 році країна була розорена монгольськими загарбниками, і протягом довгого часу за володіння нею сперечалися турецькі й іранські правителі. Тільки в XVII столітті Ірак остаточно ввійшло до складу Оттоманської імперії. Наприкінці XIX - початку XX століття в Іракові намітився рух за звільнення від турецького панування. Великобританія, що мала в цьому регіоні свої інтереси, активно допомагала Іракові. У серпні 1921 року Ірак здобув незалежність, тоді ж був обраний король Фезаль I. До 1932 року Великобританія мала мандат на керування Іраком через свого комісара. У лютому 1958 року був утворений Арабський Союз Іраку і Йорданії, однак 14 липня 1958 року в результаті кривавого військового перевороту монархія була скинута, король убитий, а Арабський Союз розпався. 15 липня в Іракові була проголошена республіка. Відтоді країна пережила ще кілька військових переворотів.

Одним з останніх міжнародних криз, викликаних політикою Іраку в регіоні, була окупація Кувейту: 28 серпня 1990 року Ірак оголосив Кувейт своєї 19-й провінцією і ввів туди свої війська; війна в Іраці, яку розпочали США та Великобританія під видом боротьби з міжнародним тероризмом. ОПЕК.
Велика частина території Іраку знаходиться в зоні континентального клімату. На півночі, у гірському районі, узимку часто випадає сніг. У центральному Іракові літо довге і печеня, зима коротка і прохолодна. Середня температура січня в Багдаді близько 9,5 гр. З, середня температура липня - близько 33 гр. С. У самому південному районі країни клімат дуже вологий і температура часто перевищує 50 гр. С. Найбільшу кількість опадів приходиться на північні райони Іраку, у центральній долині середньорічна норма опадів не перевищує 152 мм. Рослинність країни небагата: на півдні і захід^-заходові-заходу-південно-заході розташовані пустелі, серед рідких дерев центральної частини виділяються фінікова пальма і тополя

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100