Рефераты Податкова система

Вернуться в Финансы

Податкова система
Податкова система


1. Основні види податкової звітності

Суб'єкти підприємництва, надають фінансову, податкову і статистичну звітність. Необхідно відзначити, що ознаки спеціальної для цих підприємств має тільки статистична звітність. Фінансова і податкова звітність - подається за загальними встановленими формами і правилами.

Законом про систему оподатковування передбачено 25 загальнодержавних і 14 місцевих податків і зборів. У дійсності платежів навіть більше, адже є ще єдиний податок із суб'єктів малого підприємництва, введений Указом № 727, а також три соціальних збори ("по тимчасовій непрацездатності", "по безробіттю" і "по нещасним випадкам на виробництві").

Терміни подання звітності встановлюються законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування і/чи сплата податку, збору (обов'язкового платежу). З моменту подання податкової декларації, податкове зобов'язання платника вважається погодженим (п. 5.1 ст. 5 Закону № 2181) і повинно бути сплачене у встановлені цим законом терміни - протягом 10 календарних днів після граничних термінів подання податкової декларації.

Будь-яку податкову декларацію можна направити поштою з повідомленням про вручення (п.п. 4.1.7). Термін відправлення поштою: не пізніше десяти календарних днів до закінчення граничних термінів подання, установлених Законом № 2181 для відповідного звітного періоду. Якщо декларація направляється поштою через те, що її не захотіли прийняти працівники контролюючих органів (а вони зобов'язані це зробити), десятиденний термін не діє - головне, щоб декларація була передана пошті до витікання граничного терміну.

У таблиці 1 на наступній сторінці наведені дані про основні види податкової звітності, при цьому не усі з наведених форм звітності відповідають визначенню податкової декларації. Зокрема, не є податковими деклараціями форми, зазначені в пунктах 4 і 12 таблиці 1.


Таблиця 1

№ п/п

Форма звітності

Періодичність і терміни представлення

1

ПДВ: а) Декларація для платників, у яких звітним періодом є місяць7

Місяць - протягом 20 календарних днів після звітного місяця

б) Декларація для платників, у яких звітним періодом є квартал

Квартал - протягом 40 календарних днів після звітного кварталу

2

Акцизний збір - Розрахунок

Місяць - протягом 20 календарних днів після звітного місяця

3

Податок на прибуток підприємств: а) Декларація про прибуток за січень і 11 місяців 2003 року

11 місяців 2003 року - протягом 20 календ. днів після звітного періоду

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100