Рефераты Що можна робити в Інтернет. Головні напрямки роботи в Інтернет

Вернуться в Кибернетика

Що можна робити в Інтернет. Головні напрямки роботи в Інтернет
Що можна робити в Інтернет. Головні напрямки роботи в Інтернет


ПЛАН

1. Спектр послуг Інтернет.

2. ТСР/IP протокол.

3. Головні напрямки використання Інтернет.

4. Адресація в Інтернет.

1. Спектр послуг Інтернет.

Зараз спостерігається швидке розширення спектру послуг Інтернет. З'являються ішвидко поширюються нові види сервісу:

- електронні газети, електронні "розмовляючі" мультимедіальні журнали;

- тижневі радіопередачі, які транслюються по Інтернет (ITR);

- відеоконференції;

- технічна підтримка компаніями своїх продуктів;

- електронні закупки; тощо.

Сьогодні користувачі можуть розмовляти між собою, надсилати і одержувати листи по електронній пошті, брати участь у роботі обмежених дискусійних груп, підключатися до каталогів бібліотек університетів, а також обмінюватися практично будь-якими типами даних, зображеннями, звуком тощо. Навіть популярний у недалекому минулому кінофільм "Воск" був надісланий по системі Інтернет в США. Зображення було чорно-білим, частота зображення була 2 кадри на секунду, проте, це стало першим кроком по створенню комп'ютерного еквіваленту кабельного телебачення. Крім того, по Інтернет щонеділі існує радіопередача, в якій представлені новини в області телекомунікаційних технологій і розповідь про самого "розумного" користувача тижня.

2. ТСР/IP протокол.

Треба пам'ятати про те, що одержання інформації через Інтернет схоже на спробу напитися з пожежного гідранту. Як це робиться?

Для організації міжмережних з'єднань потрібний відповідний протокол. На мові комп'ютерів, протокол - це просто сукупність узгоджень, яка визначає обмін даних між різними програмами. Протоколи задають засоби передачі даних, повідомлень і обробок помилок мережі, також дозволяють розробляти стандарти, які не пов'язані з конкретною апаратною платформою. Всі параметри, від швидкості передачі даних і до методів адресації при транспортуванні окремих повідомлень - визначаються і задаються протоколами, які використовуються у даній конкретній мережі.

В Інтернет базовим протоколом є TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol). IP відповідає за доставку повідомлень за потрібною адресою. Ці потужні протоколи були запропоновані у 1974 році Робертом Кеном, одним з основних розробників ARPANET, і вченим-комп'ютерщиком Вінтором Серфом. Зараз Серф є президентом американської корпорації національних дослідницьких ініціатив, а Керф - віце-президентом.

Проте, слід мати на увазі, що TCP/IP не єдиний протокол, який пригодний для з'єднання різних мереж. Інтернет зараз є багатопротокольною мережею, яка інтегрує і інші стандарти. Основні серед них - стандарти взаємодії відкритих систем (OSI). Запропоновані Міжнародною організацією по стандартизації (ISO), протоколи OSI одержали широке розповсюдження в Європі, де не так сильно, як у США відчувався вплив TCP/IР. Системи, які основані на інших протоколах, також підключаються до Інтернет через шлюзи. Наприклад, BITNET - це мережа, яка для передачі даних використовує особисті стандарти, проте, хоча б частково, вона доступна через шлюзи Інтернет.

3. Головні напрямки використання Інтернет.

За допомогою TCP/IP надаються такі чотири головних напрямки використання Інтернет:

1) Електронна пошта - найбільш проста і доступна для багатьох користувачів послуга, проте дуже корисна. Більшість користувачів Інтернет мають справу тільки з електронною поштою, проте, вважають мережу Інтернет безцінним ресурсом. Електронна пошта надає змогу надсилати одному або декільком особам повідомлення, текстову інформацію від автоматизованих комп'ютерних програм, тощо. У перші роки існування ARPANET, електронна пошта вважалася лише додатком до тих можливостей, які надавала мережа. Ніхто не чекав виникнення величезного потоку інформації, який з'явився завдяки обміну між вченими, територіально віддаленими один від одного, своїми ідеями

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100