Рефераты Пристрій зварювального трансформатора

Вернуться в Технология

Пристрій зварювального трансформатора
Пристрій зварювального трансформатора


ПРИСТРІЙ ЗВАРЮВАЛЬНОГО ТРАНСФОРМАТОРА

Зварювальний трансформатор перетворить перемінний струм однієї напруги в перемінний струм іншої напруги тієї ж частоти і служить для харчування зварювальної дуги. Трансформатор має сталевий сердечник (магнитопровод) і дві ізольовані обмотки Обметка, підключена до мережі, називається первинної, а обмотка, підключена до електродотримача і виріб, що зварюється, - вторинної. Для надійного запалювання дуги вторинна напруга зварювальних трансформаторів повинне бути не менш 60—65 В; напруга дуги при ручному зварюванні звичайно не перевищує 20—30 В.

Одним з найбільш розповсюджених джерел харчування перемінного струму є зварювальний трансформатор ТСК-500 (мал. 7) У нижній частині сердечника 1 знаходиться первинна обмотка 3, що складається з двох котушок, розташованих на двох стрижнях. Котушки первинної обмотки закріплені нерухомо. Вторинна обмотка 2, що також складається з двох котушок, розташована на значній відстані від первинної. Котушки як первинної, так і вторинної обмоток з'єднана паралельно Вторинна обмотка — рухлива і може переміщатися по сердечнику за допомогою гвинта 5, з яким вона зв'язана, і рукоятки 6, що знаходиться на кришці кожуха трансформатора.

Регулювання зварювального струму виробляється зміною відстані між первинною і вторинною обмотками. При обертанні рукоятки б по годинній стрілці вторинна обмотка наближається до первинного, магнітний потік розсіювання й індуктивний опір зменшуються, зварювальний струм зростає. При обертанні рукоятки проти вартовий стрілки вторинна обмотка віддаляється від первинної, магнітний потік розсіювання росте (індуктивний опір збільшується) і зварювальний струм зменшується Межі регулювання зварювального струму— 165—650 А. Послідовне з'єднання котушок первинної і вторинної обмоток дозволяє одержувати малі зварювальні струми з межами регулювання 40—165 А.


СИСТЕМА ЖИВЛЕННЯ ДИЗЕЛІВ.

Система живлення дизелів має відповідати таким вимогам:

- створювати високий тиск упорскування палива в циліндр;

- дозувати порції палива відповідно до навантаження дизеля;

- впорскувати паливо в камеру згоряння в певний момент, протягом заданого проміжку часу із певною інтенсивністю;

- добре розпилювати й рівномірно розподіляти паливо по об'єму камери згоряння;

- забезпечувати початок упорскування й порції палива, що подаються насосом однаковими в усіх циліндрах;

- надійно фіксувати паливо перед його надходженням у насоси й форсунки.

Ці вимоги зумовлені тим, що на процес сумішоутворення в дизелі відводиться мало часу (близько 0,001с). Тому дуже важливо розпилити паливо на найдрібніші краплинки й рівномірно розподілити їх по всьому об'єму повітря в камері згоряння.

Паливо для дизелів має відповідати таким вимогам:

- добре прокачуватися, забезпечувати безперебійну роботу паливо подавальної апаратури;

- забезпечувати добре розпилювання сумішоутворення й випаровування, а також швидке самозаймання, повне згоряння та м'яку роботу без димлення, що залежить від його хімічного складу, який оцінюється установим тиском;

- не спричинювати підвищено нагар-й шлакоутворення на клапанах, поршневих кільцях, поршнях, закоксування розпилювача й звисання топки;

- не спричинювати корозії резервуарів, баків та деталей двигуна;

- бути стабільним під час транспортування й зберігання.

В'язкість - один із найважливіших показників якості дизельного палива. Від неї залежить однорідність складу робочої суміші, розпилюваність і випарність палива в циліндрі, надійність та довговічність паливної апаратури.

Паливо малої в'язкості добре розпилюється, випаровується й згоряє. Проте в цьому разі підвищується спрацьовування плунжерних пар паливного насоса що призводить до витікання палива через більші зазори. Якщо в'язкість висока, паливо погано розпилюється, погіршується процес згоряння, знижується економічність роботи та підвищується димність вихлопу дизеля

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100