Рефераты Інформаційна сфера в Україні, захист інформації, проблеми і перспективи розвитку

Вернуться в Кибернетика

Інформаційна сфера в Україні, захист інформації, проблеми і перспективи розвитку
Інформаційна сфера в Україні, захист інформації, проблеми і перспективи розвитку


Вступ

В наш час інформація перетворюється на найдорожчий ресурс. Оперативне отримання інформації дає перевагу над конкурентами, які її не мають, конфіденційна інформація про вас та вашу діяльність, що потрапила до зловмисників може серйозно вам нашкодити(наприклад, про вашу унікальну технологію дізнаються конкуренти і просто-напросто скопіюють її, уникнувши витрат на дослідження; або ваші плани стануть відомі і нечесні суперники вживуть упереджувальних заходів).

Для полегшення пошуку, обміну, обробки інформації як фізичні особи, так і фірми використовують персональні комп'ютери приєднані до мережі Інтернет. Комп'ютеризація та Інтернет заторкнули майже всі аспекти діяльності людини(маю на увазі розвинуті країни): від укладення договорів до особистих відносин, від придбання товарів через Інтернет-магазин до навчання. Комп'ютери значно спростили діяльність людини, виконуючи за неї машинну роботу. Світова павутина (World Wide Web - WWW) зменшили час на пошук необхідної інформації шляхом використання пошукових серверів – служб, що здійснюють пошук за заданим користувачем запитом. За їх допомогою навіть не досвідчений користувач зможе знайти необхідну інформацію ввівши перелік слів, які як він вважає присутні в потрібному документі. В розвинених країнах комп'ютеризовано всі галузі господарства, в тому числі державний сектор. Так, в США інформатизовано телекомунікаційну інфраструктуру, банківську і фінансову системи, систему електропостачання й інші енергетичні системи, такі як нафто- і газопроводи, транспортні мережі, системи водопостачання, системи медичних послуг і охорони здоров'я, поліцію, пожежну і рятувальну служби, а також державні органи й установи всіх рівнів. Переваги очевидні, але ціна переваг також досить висока: полегшується анонімний доступ до конфіденціальної інформації.

Мабуть, для кожного було б неприємним сюрпризом, коли б мишка його комп'ютера перестала реагувати на дотик, раптово з'явилось повідомлення, що Metallica is the best group in the world, або пропав фінансовий звіт за минулий рік. Це лише дрібна частинка тих “приємних” несподіванок, які може принести Інтернет або дискета, що побувала на зараженому комп'ютері. Кількість комп'ютерних вірусів- програм, що приводять до збоїв програмного забезпечення росте з кожним роком, і далеко не в арефметичній прогресії. Якщо в 1992 році Євген Кашперський(керівник фірми відомої своїм антивірусним пакетом AVP) констатував факт, що існує від 1000 до 2000 вірусів, то зараз кількість лише тих вірусів, що знешкоджується AVP перевищила 50 тис. Якщо в не так далекому 1992-му Кашперський назвав більшість вірусів витівками студентів, що не мають чого робити, то зараз значно зросла кількість вірусів, що становлять загрозу для нормального функціювання цілих корпорацій, державних установ, врешті національної беспеки:

"Нам загожує небезпека. Життя в Америці багато в чому залежить від комп'ютерів. За допомогою комп'ютерів здійснюється керування системами розподілу електроенергії, системами зв'язку, засобами авіації і фінансами. Комп'ютери використовуються для збереження найважливішої інформації, починаючи з історій хвороби і бізнес-планів і закінчуючи даними про судимість. І хоча ми довіряємо комп'ютерам, вони піддані ризику як випадкових збоїв у результаті недосконалої конструкції чи недостатнього контролю за якістю, так і що більш тривожно -ризику навмисних зазіхань. Озброївши комп'ютером, сучасний злодій може украсти більше, ніж використовуючи вогнепальну зброю. Завтрашній терорист зможе заподіяти більш серйозний збиток за допомогою клавіатури, ніж за допомогою бомби".

"Комп'ютери в небезпеці", Національна дослідницька рада, США, 1991. – Красномовний факт, що свідчить про масштабність проблеми.

Несанкціонований доступ крім всього іншого зменшує довіру до фірми, копоративну мережу якої було зламано

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100