Рефераты Грошово-кредитна система Німеччини

Вернуться в Деньги и кредит

Грошово-кредитна система Німеччини
Грошово-кредитна система НімеччиниЗміст

Розділ І

П.1. Історія створення Центрального банку 3

П.2. Форма організації Центрального банку 3

П.3. Функції та завдання Центрального банку 5

П.4. Грошово-кредитна політика Центрального банку 6

П.5. Особливості організації кредитної системи у Німеччині 7

Розділ ІІ

П.1. Організація готівкового грошового обігу 8

П.2. Становлення системи валютного регулювання 9

П.3. Центральний банк та діяльність банків 10

П.4. Центральний банк як фінансовий агент уряду 11

П.5. Валюта Німеччини та валютний курс 12

П.6. Контроль грошового обігу Центральним банком 12

Розділ ІІІ

П.1. Банківські фінансові установи 14

П.2. Небанківські фінансово-кредитні установи 16

Використана література 19

Розділ І

П.1. Історія створення Центрального банку. Німецький федеральний банк (Дойче Бундесбанк - Bundesbank) є спадкоємцем Рейхсбанку, який було суттєво реорганізовано після Другої світової війни. Як відомо, в післявоєнний період союзники, симпатизуючи фе­дералістським настроям у Німеччині, підтримали організацію 11 центральних земельних банків (Landeszentralbank — L.Z.В.) за­мість розпущеного де-факто Рейхсбанка. Пізніше для забезпечення єдиної емісії у 1948 р. був створений Центральний емісійний інсти­тут (Вank Deutscher Lander — В.D.L.), що спочатку мав статус за­гальної філії 11 центральних земельних банків. Його керівний ор­ган — Рада Центрального банку (Zentralbankrat) — складався на той час із президентів центральних земельних банків, і лише інші його члени кооптувалися. L.Z.В. відігравали роль головних банків у сво­їх землях. Однак із часом В.D.L., крім свого привілею щодо емісії, став перебирати на себе повноваження із централізації резервів та рефінансування L.Z.В

Після того, як у 1957 р. ФРН набула повного суверенітету, на зміну В.D.L. прийшов Deutsche Bundesbank. У цьому ж році був прийнятий закон „Про Німецький федеральний банк” на основі об'єднання Банку німецьких земель (створений у західних окупаційних зонах 1948 р.) та центральних банків земель. До його складу входить 9 земельних банків як головні управління та майже 200 головних відділень і філій, які знаходяться у великих населених пунктах. Центральне правління Німецького федерального банку знаходиться у Франкфурті-на-Майні.

П.2. Форма організації та статус Центрального банку. Уставний капітал банку - 290 млн. німецьких марок - належить Федерації. На основі закону „Про Німецький федеральний банк” Бундесбанк має повну незалежність від уряду у проведенні грошової політики.

Органами управління Бундесбанка є :

• Рада Центрального банку — визначає ділову політику банку, складається з президента Бундесбанку, членів Ради директорів, президентів Центральних банків земель.

• Рада директорів - центральний виконавчий орган Бундесбанку, що відповідає за рішення Ради Центрального банка за виключенням питань, що є компетенцією Правління Центральних банків земель (операції з федеральними органами влади та їх фондами, операції з кредитними інститутами, міжнародні розрахунки, операції на відкритому ринку.

• Правління Центральних банків земель - керівництво Центральних банків федеральних земель. Кожний Центральний банк землі відповідає за операції, які здійснюються із кредитними інститутами та властями відповідної території. При кожному Центральному банку земель є консультативна Рада, яка обговорює з президентом Центрального банку землі питання валютної та кредитної політики, функції Центральних банків федеральних земель у забезпеченні кредитної політики, спрямованої на зростання їх економічної та інвестиційної привабливості, та функції державного управління на місцях та підприємництва. Юридичною основою банківського бізнесу та фінансових послуг є Банківський Акт 1961 р., що передбачає єдині норми регулювання банківської діяльності.

Органом, який здійснює ліцензування фінансової діяльності є Федеральний офіс банківського нагляду (ФОБН)

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100