Рефераты Система мащення двигуна навчити учнів основним поняттям

Вернуться в Технология

Система мащення двигуна навчити учнів основним поняттям
Система мащення двигуна навчити учнів основним поняттям


Мета: Забезпечити досконале вивчення СЗ.

Тип уроку: комбінований

Забезпечення уроку: плакати.

Хід уроку

Організаційна частина. Актуалізація опорних знань.

Повторення вивченого матеріалу.

Фронтальне опитування учнів.

Вивчення закріпленого матеріалу.

Для чого служить система мащення. Закріплення матеріалу після кожного питання.

Що входить до системи мащення. Типи масел.

Висновки та домашнє завдання.

Оголосити оцінки.

Завдання додому.


Система мащення

У двигуні, що працює, багато деталей, які передають різні зусилля. Стикаються й переміщуються одна відносно одної. На подолання сил, що виникають при цьому, витрачається частина потужності вид гуна. Крім того, третя призводить до нагрівання й спрацювання деталей. Аби створити найкращі умови для роботи тертьових деталей двигуна, треба максимально зменшити сили тертя. Це досягається використання для виготовлення деталей антифракційних сплавів, якіснішим обробленням робочих поверхонь, застосуванням підшипників кочення. Головний і найефективніший спосіб зменшення сил тертя – введення мару мастила між тертьовими поверхнями. В цьому разі безпосереднє тертя робочих поверхонь деталей замінюється тертями шарів мастила між собою. Крім того, мастило охолоджує деталі, що змащуються. Й залучає частинки, які утворюються внаслідок спрацьовування тертьових поверхонь, запобігає корозії деталей, зменшує зазори.

До системи мащення входять: * оливний насос; * фільтр (оливочисник); * оливний радіатор; * стержень для вимірювання рівня оливи; * контрольні прилади – датчик і покажчик тиску оливи. Для забезпечення циркуляції оливи в картері (блоці циліндрів), колінчастому й розподільному валах, коромислах виконано спеціальні оливні канали. До системи мащення належать також пристрої для вентиляції картера.

У двигунах автомобілів, що вивчаються, застосовують комбіновану систему мащення, належать також пристрої для вентиляції картера.

У двигунах автомобілів, що вивчаються, застосовують комбіновану систему мащення; найбільш навантажені деталі змащуються під тиском, а решта – спрямованим розбризкуванням оливи, котра витікає із зазору між спряженими деталями.

У двигуні автомобіля ВАЗ-2105 підтиском змащуються корінні й шатунні підшипники колінчастого вала, підшипники й кулачки розподільного вала, підшипники вала привода паливного насоса та розподільника запаювання.

У двигуні автомобіля “Москвич-2140” (рис. 2.26) під тиском змащуються корінні й шатунні підшипники колінчастого вала, підшипники розподільного вала, осі коромисел клапанів, кулачки й упорний фланець розподільного вала, шестерні привода оливного насоса та розподільника запалювання, ведена зірочка й ланцюг привода розподільного вала. Розбризкування змащуються стінки циліндрів та поршні, поршневі пальці, ведучу зірочка й пристрій для наточання ланцюга привода розподільного вала, валик привода розподільника запалювання. Стережні та нарямні втулки клапанів.

У двигуні ЗМЗ –66 (рис. 2.27) під тиском змащуються корінні й шатунні підшипники колінчастого вала, підшипники розподільного вала, осі коромисел, вал привода переривникика – розподільника й оливного насоса. Циліндри втулки верхніх головок шатунів, стержні клапанів, поршневі кільця, штовхачі та кулачки розподільного вала змащуються оливою, що стікає з фільтра очищення, а привод переривника – розподільника та його шестерні – оливою, яка надходить із порожнини, розташованої між п’ятою шийкою розподільного вала та заглушкою блока циліндрів. У системі мащенні передбачено оливний радіатор, що встановлюється перед радіатором системи охолодження й вмикається відкриванням крана на корпусі оливного фільтра.

У двигуні автомобіля КамАЗ-740 (рис. 2.28) олива з піддона через ливоприймач засмоктується в дві секції насоса каналом у правій стінці блока циліндрів олива подається в корпус повнотокового фільтра, де вона очищається, проходячи крізь два фільтрувальних елементи, й надходить у головну оливну лінію

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100