Рефераты Страхування і характер душі клієнта

Вернуться в Страхование

Страхування і характер душі клієнта
Страхування і характер душі клієнта


Страховий маркетинг

Можливість застрахувати об'єкт у значній мірі визначається відношенням страхувальника до проблеми страхування взагалі. Тому в страховій діяльності потрібно враховувати крім фінансових, економічних ще й особистісні якості суб'єктів, що приймають рішення при висновку договорів страхування.

Люди, що складають суспільство, не схожі один на одного по своєму темпераменті, відношенню до життя, здатності ставити перед собою життєві цілі і, саме головне, по здатності переборювати перешкоди на шляху до цим цілям.

Відомі уроджені характеристики темпераментів людини: меланхолійний, холеричний, сангвінічний і флегматичний. Вони показують темп руху на шляху до поставленої життєвої мети, манеру поводження при прагненні до неї, але не здатність ставити саму мету, тому ці психологічні характеристики недостатні для оцінки особистості з погляду її ділових якостей.

В етнології використовується така характеристика особистості, що характеризує здатність людини до наднапружень заради поставленої мети, енергійність людини, здатність бороти і платити за досягнуту мету.

Це пасіонарність, уроджена здатність людини, обумовлена його генетичними властивостями і зовнішніх і фізіологічних факторів, що змінюється під впливом, протягом життя. (Див. напр. праці Л.Н. Гумильова).

Будь-яке суспільство складається з людей з різною пасіонарністю і саме має усереднену пасіонарність, причому рівень її в часі міняється по складних законах, багато хто з який поки не зовсім ясні. Не знайдена міра пасіонарності, способи її виміру, тому можна оперувати тільки якісними її визначеннями, поняттями чи більше менше, тобто судити про порівняльний, але не про кількісний її зміст.

Оскільки частота подій у суспільстві збільшується при збільшенні пасіонарної напруги, можна зробити висновок, що наше суспільство знаходиться на пасіонарному зрушенні в порівнянні згодом «застою». Знання рівня пасіонарності і напрямки її зміни дуже важливо, тому що пасіонарність є мірою потенційних можливостей суспільства і визначає розміщення в ньому ведучих сил.

Коли перед людиною устають вічні питання – матеріальні чи блага душа, чи гордість жадібність, чи слава тихе життя, кожний вибирає свій шлях і чим більше рівнодіючий вектор життєвих зусиль схиляється убік душі, ідеї, чим більше в людини здатність до понад напругам заради прагнення бути собою, тим вище пасіонарність даної особи людської череди, іменованого суспільством.

Пасіонарність характеризує поводження особистостей і в стратегічних питаннях, і в повсякденному житті, і можна передбачати поводження людини в процесі прийняття рішень, бо якщо пасіонарність відбиває будівлю, архітектоніку «души», то від цього людин нікуди не піде в будь-яких життєвих обставинах.

Пасіонарні характеристики є уродженими і сховати їх цілком від співрозмовника людин не може. Знання законів зміни пасіонарності може дати можливість прогнозування підсумків виборів, схильність мас населення до збурювань, збройним чи конфліктам мирним рішенням у критичні моменти, але це турботи політиків, тут же ми розглянемо тільки вузьке питання - поводження людей при рішенні питання чи страхуватися немає.

 

Категорії пасіонарності.

Умовно по пасіонарності дієздатних членів суспільства можна розділити на наступні категорії.

Найнижча пасіонарність у людей, яких не цікавить саме життя, і вони нею не дорожать. Це люди, з погляду більшості, хворі, їх небагато, вони нежиттєздатні.

Вище їх коштує шар людей, поводження яких визначається покірністю обставинам; вони хоча і борють за життя, не мають ні власності, ні засобів (бомжі, бурлаки, люди без власності)

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100