Рефераты Стартер, звуковий сигнал і контрольно-вимірювальні прилади

Вернуться в Технология

Стартер, звуковий сигнал і контрольно-вимірювальні прилади
Стартер, звуковий сигнал і контрольно-вимірювальні прилади


Стартер слугує для пуску двигуна й становить чотириполюсний електродвигун постійного струму зі змішаним умиканням обмоток збудження. Вмикання стартера електромагнітне. На корпусі стартера встановлено тягове реле, живлення обмоток якого здійснюється через додаткове реле вмикання. Це запобігає випадковому вми­канню стартера, коли працює двигун.

У корпусі стартера гвинтами закріплено чотири сталевих полюси, на які надіто котушки обмотки збудження. Дві ко­тушки (серієсні), що паралельно з'єднані між собою, послідовно з'єднано з обмоткою якоря. Під час пуску двигуна через обмотки ко­тушок проходить великий струм, тому їх (як і обмотки якоря) вико­нано з мідної стрічки. Дві інші котушки (шунтові) між собою з'єдну­ються послідовно й разом умикаються паралельно обмотці якоря, їх­ні обмотки розраховано на порівняно невеликий струм, що залежить переважно від напруги акумуляторної батареї.

Чотири мідно-графітові щітки встановлено в щіткотримачах, за­кріплених в алюмінієвій кришці. До двох щіткотримачів позитивних щіток, ізольованих від кришки пластмасовими пластинами, приєд­нуються виводи серієсних котушок. Два інших щіткотримачі, до одного з яких приєднано виводи шунтових котушок, приклепано до кришки, тобто з'єднано з масою, й у них вставляються негативні щітки. Всі щітки притискаються до колектора спіральними пружи­нами.

Якір складається з вала й напресованих на нього осердя з обмот­кою та колектора. Обмотку вкладено в пази осердя, набраного з тон­ких пластин електротехнічної сталі. Кінці обмотки виведено на ізо­льовані одна від одної пластини колектора, складені на пластмасовій основі. Вал обертається у двох пористих металокерамічних втулках, просочених оливою й запресованих у кришки стартера. Передня кришка має фланець, яким стартер кріпиться до картера зчеплення. В цій кришці на валу якоря змонтовано привод стартера, що вмикає важіль з поворотною пружиною й роликову обгінну муфту (муфту вільного ходу) з шестірнею.

Муфта вільного ходу забезпечує передачу крутного момен­ту від стартера до вінця маховика під час пуску двигуна та від'єднан­ня шестірні стартера від маховика після пуску двигуна, її внутрішня (ведуча) обойма має подовжену маточину, яку на спі­ральних шліцах установлено на валу якоря. Таке встановлення забез­печує повертання муфти в разі переміщення її вздовж вала, що по­легшує введення в зачеплення зуб'їв шестірні стартера та вінця махо­вика. Зовнішню (ведену) обойму муфти виконано як одне ціле з шестірнею стартера. З внутрішнього боку ця обойма має чотири по­хилих пази, в яких розміщуються ролики, що постійно відтиска­ються штовхачами із пружинами у звужену частину пазів, за­клинюючи таким чином обидві частини муфти. Ефект заклинюван­ня підсилюється, коли обертається ведуча обойма, тобто в разі вмикання стартера.

Стартер умикається повертанням ключа вмикача запалювання праворуч до упора. При цьому невеликої сили струм від акумулятор­ної батареї спочатку піде в обмотку реле вмикання, намагнічуючи його осердя, яке притягує якірець, замикаючи контакти електрично­го кола стартера. Після цього також невеликої сили струм піде від акумуляторної батареї до затискача тягового реле, далі — на вмикач запалювання та затискач, втягувальну обмотку тягового реле й через затискач — в обмотки стартера. Водночас струм проходитиме тонкою затримувальною обмоткою тягового реле. Під дією магнітно­го поля, створюваного обмотками, осердя тягового реле втягується всередину втулки й переміщує важіль умикання, який нижнім кінцем переміщує по гвинтовій нарізці привод стартера й уводить його шестірню в зачеплення із зубчастим вінцем маховика. Водночас осердя тягового реле через шток переміщує контактний диск, який замикає контакти і тягового реле основного кола стартера, що має малий опір, унаслідок чого в обмотку стартера піде великої сили струм, і якір обертатиме колінчастий вал двигуна. Водночас контактний диск з'єднується з додатковим контактом, який дає змогу струму проходити в первинну обмотку котушки запалювання, минаючи додатковий опір (двигуни «Москвич», МеМЗ та ГАЗ-24)

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100