Рефераты Сучасні американсько-українські відносини

Вернуться в Политология

Сучасні американсько-українські відносини
Сучасні американсько-українські відносини


Перший етап українсько-американських відносин 25 грудня 1991 р. – 23 листопада 1994 року, це час дипломатичного дебюту нашої держави у відносинах з Сполученими Штатами Америки. Даний етап назначений трьома чинниками: ядерний фактор, процес міжнародного визначення України та перші кроки на світовій арені.

Дипломати мали важливе завдання – представити Україну світовій спільноті, щоб показати наші цінності, культуру, досягнення в науці, спорті для того щоб Україна могла гідно зайняти своє місце у світовій політиці. Не будемо забувати, що багато політиків забувати, що багато політиків зарубіжних країн, на початку, навіть не знали де знаходиться така країна, що це за народ, яка його історія. Україна мала чітко заявити: для чого створювалася ця держава, які її принципи, місце у світі, напрями діяльності.

На думку першого Міністра закордонних справ України Анатолія Зленка в наявних тоді умовах Україні треба було зразу ж відмовитись від ядерної зброї за чітко встановлену компенсацію. Ми зі свого боку вважаємо таке твердження цілком правильним і об’єктивним, яке відповідає політичним реаліям. Проте таке рішення оцінилося як шлях найменшого опору і наше керівництво під тиском депутатів правого крила Верховної Ради все ж вирішило ядерну зброю зберегти. Це породило сильний, навіть, жорсткий тиск на нашу державу, який у повному обсязі відчули на собі українські дипломати. Україна пішла шляхом розтягування мови ультиматумів на довший період, крок за кроком здаючи позиції і думаючи, що вдасться виторгувати більші компенсації, але це була помилка. Це рішення засвідчило близорукість тодішніх аналітиків, які не бачили реально тієї політики, яку проводили Сполучені Штати у світі.

На думку А.Зленка існувала негласна домовленість між США і Росією про спільні дії щодо позбавлення України ядерного потенціалу. Цікаво наскільки далеко могли зайти ці спільні дії в досягненні їхньої мети. Думаю не важко змоделювати цю ситуацію з наявної інформації сьогодні.

Питання ж не стояло просто: бути Україні ядерною державою чи безядерною. Вибір був з інших варіантів: чи бути в повній міжнародній ізоляції в умовах інфляції 1050% у 1993 р., піддатися внутрішній дестабілізації та ймовірній іноземній інтервенції з боку США та Росії, чи мати можливість реалізувати довгоочікувану державність.

Щодо підтве6рдження розвитку подій в рамах змодельованої ситуації то доказами є Югославія 1999 р., Афганістан 2001 р. Ірак 2003 р., Північна Корея.

Утворення держави з третім у світі ядерним потенціалом та з населенням і територією як Франція мала б призвести до зміни розстановки сил у системі міжнародних відносин. Але поступатись своїм місцем ніхто не хотів. Західні експерти очікували Україну за промисловим, науковим та ресурсним потенціалом як 7-му країну світу. У цей же час російські інформаційні агентства формували думку в Європі, що Україна непередбачувана держава і залишати її з ядерною зброєю не можна.

США не гребують військовими засобами при досягненні своїх як вони висловлюються, національних інтересів, навіть за межами своєї країни з 1824 року.

Це велике досягнення, що Україні вдалося втримати мир і стабільність для зміцнення своєї незалежності.

Чому США не реагували на розробку ядерної зброї Індією та Пакистаном, а так ревно роззброювали Україну? Тому, що між цими країнами встановилися рівновага на досить довгий період і це унеможливлює між ними війну, а значить у регіоні появиться стабільність. Україна ж могла стати лідером у своєму регіоні і для противаги використати було нікого. Зпрогнозувати розвиток подій в Україні було складно, тому нас мали роззброїти любими методами і це велике досягнення нашого уряду і дипломатів що цей процес пройшов мирно.

Скажемо відверто в цей час Україна надмірно ідеалізувала США і їхню політику в світі загалом. Це не давало цілісного бачення Сполучених Штатів, які замаскували свій експансіонізм в гасла гуманізму і демократизму

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100