Рефераты Розробка технологічного процесу розкрою заготовок з масивної деревини по виготовленню деталей тумби кухонної

Вернуться в Технология

Розробка технологічного процесу розкрою заготовок з масивної деревини по виготовленню деталей тумби кухонної
Розробка технологічного процесу розкрою заготовок з масивної деревини по виготовленню деталей тумби кухонної


ЗМІСТ

Вступ

Технологічний опис виробу

Опис виробу.

Конструкція і матеріали.

Розробка технологічного процесу.

Опис технологічного процесу.

Технологічна карта.

Заходи з охорони праці.


ВСТУП

Виготовлення художньої виробів із деревини є одним з найстародавніших видів декоративно-ужиткового мистецтва.

Деревина внаслідок значної міцності, зручності під час оброблювання, невеликої твердості, низької теплопровідності, природного кольору та рисунку текстури є основним матеріалом для виготовлення меблів – однієї з груп виробів ужиткового мистецтва – й інших з художніх виробів. Архітектурно-художнє вирішення виробів з деревини значною мірою визначає комфортабельність і художні якості приміщення, побутові умови та впливає на самопочуття і настрій людини. Ці вироби формують внутрішній простір різноманітних будівель.

У сучасній практиці вироби з деревини виготовляють у традиційних і народних формах окремі їх групи вирізняються особливим фольклорним характером.

Збільшення випуску художніх виробів і меблів, як і інших видів промислової продукції, залежить від темпів прискорення росту продуктивності праці, підвищення технічного рівня виробництва, більш ефективного використання виробничих потужностей і основних фондів. А це передбачає реконструкцію діючих і будівництво нових підприємств з удосконаленою технологією виготовлення деталей і виробів, новими формами організації праці.


І. ТЕХНІЧНИЙ ОПИС ВИБОРІ

Опис виробі

Тумба призначена для зберігання кухонних виробів. Вона складається з двох горизонтальних прохідних стінок і двох вертикальних непрохідних стінок і задньої стінки. Вертикальна перегородка ділить тумбу на дві частини. В лівій частині тумби знаходяться чотири шухляди. Права частина тумби має накладні дверки, за якими знаходяться полиці. Опора у вигляді опорної коробки. Покриття фасадних і видимих поверхонь лак: НЦ-218; А.П.1,ВГ.3.ГОСТ.13.27-92.


Конструкція і матеріали

Всі щитові елементи виробу виготовлені із щитів з масивної деревини ГОСТ 10632-89 товщиною 16 мм. Личківки щитових елементів – шпон струганий ГОСТ 2977-82 товщиною 0,6 мм. Всі стінки тумби з’єднані шкантами Ф.212. стяжками різьбовими Ф.00106. Задня стінка виготовлена з деревиноволокнистої плити ГОСТ 4598-86,кріпляться до корпусу виробу за допомогою шурупів 2-3 КГТ. ГОСТ 1145-90.

Шухляди тумби складаються з двох бічних стінок, задньої, передньої і фасадної стінки шухляди.

Стінка з бічними стінками з’єднується на шип “ластівчин хвіст”, бічні стінки з’єднуються з задньою стінкою на прямий відкритий шип.

Стінки шухляди виготовляють з деревини шпилькових порід ГОСТ 8485-86 товщиною 12 мм. Дно шухляди виготовлено з фанери ГОСТ 3916 товщиною 4 мм. Дно кріпиться в пази до бокових і передньої стінки. Панель кріпиться до передньої стінки за допомогою шурупів 2,25 х20 кгт.ГОСТ 1145-90.

Шухляди кріпляться до вертикальної перегородки на роликових напрямних. Роликова напрямна кріпиться до вертикальної перегородки за допомогою шурупа 1-3 х13, 016 ГОСТ 1145-90, а до бічної стінки шухляди, за допомогою шурупа 1-3х16.016.ГОСТ 1145-90.

Опорна коробка прикріплюється до корпусу виробу за допомогою шкантів Ф.212.


РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ

Опис технологічного процесу

За видом заготовки поділяються на чорнові і чистові. Розкроюючи деревинні матеріали на чорнові заготовки. Дотримуватися високої точності їх розмірів не обов’язково, бо вони піддаються наступній чистовій механічній обробці. Відповідно до цього для (його) розкроювання матеріалів на чорнові заготовки застосовується обладнання, яке забезпечує відповідну точність заготовок

Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100