Рефераты Банк и банковская система

Вернуться в Банковское дело

Банк и банковская система
Банк и банковская система1. СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ЕКОНОМІКИ І ЗНАЧЕННЯ БАНКІВ ПРИ ЇХНЬОМУ РІШЕННІ 2

2. БАНКІВСЬКА СИСТЕМА 3

3. НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ 3

4. РОЛЬ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ В КРЕДИТНІЙ СИСТЕМІ . 5

5. ФУНКЦІЇ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ 6

6. РОЗРАХУНКОВІ ФУНКЦІЇ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ . 7

7. РАХУНКИ І ДЕПОЗИТИ . 8

8. КРЕДИТНІ ОПЕРАЦІЇ БАНКІВ . 9

8.1. Вигляди і форми кредитних угод 9

8.2. Етапи видачі кредиту . 11

8.2.1. Заявка і інтерв'ю з клієнтом 11

8.2.2. Вивчення кредитоспроможності і оцінка ризику . 11

8.2.3. Підготовка до укладення договору . 11

8.2.4. Кредитний моніторінг . 11

9. ЛІЗИНГ І ФАКТОРИНГ 11

10. РЕЗЕРВИ 12

11. ОПЕРАЦІЇ З ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ . 12

12. ЗАБАЛАНСОВІ ОПЕРАЦІЇ 13

13. ТРАСТОВІ ОПЕРАЦІЇ . 14

14. НЕОБХІДНІСТЬ НАЛАЖУВАННЯ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ 16


1. СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ЕКОНОМІКИ І ЗНАЧЕННЯ БАНКІВ ПРИ ЇХНЬОМУ РІШЕННІ.


Розвиток так званого, внутрішнього бартеру, все більш активне проникнення в оборот іноземної валюти, широке розповсюдження всіляких платіжних суррогатів призвели до разбаллансуваня грошової системи.

Відбувається різке збільшення прибутків населення, не подкреплене відповідним підвищенням обсягів виробництва товарів і платних послуг. Тут відбивається вплив як суб'єктивних, так і об'єктивних чинників - передусім реалізація соціальної програми. Серйозний вплив є і від становлення ринкових відношень, що для нашої економіки, основаної на тоталітарних принципах, виявилося, в відомому ступені неприйнятним. Не зпрацьовують економічні міри, що обмежують надмірне наполвненя каналів звернення наявними грошами.

З створенням сотень комерційних і кооперативних банків, більшість з яких стали здійснювати касове обслуговування клієнтури, стан загострився. В касах комерційних банків стали осідать випущені в обіг гроші. От як склалася дана ситуація в 1991 році. За I півріччя залишки грошей у населення у порівнянні з тим же періодом 1990 року збільшилися в 1.6 раз, тоді як розмір оборотної каси комерційних банків у порівнянні з початком року зріс в 14 раз. Подібне 'заморажування' банками грошових засобів, вилучення їх з господарського обороту свідчать про недосконалість діючого банківського механізму, що приводиться до скорочення прибуткової бази підприємств і самих банків.

Ось чому необхідні невідкладні міри, направлені на забезпечення стабилизациибанковского діла. Перші кроки вже зроблені. Створена дворівнева банківська система – Національний Банк України (НБУ) в єдиному комплексі з широкою мережею комерційних і кооперативних банків, а також спеціальних кредитних установ.

В період становлення ринкових інфраструктур пріоритетний розвиток отримали комерційні банки

10 11 12 13 14 
Добавить в Одноклассники    

 

Rambler's Top100